Firma Deante zaprosiła do współpracy dwie projektantki wnętrz, dając im do dyspozycji ten sam produkt i identyczne pomieszczenie. Duet wziął na warsztat system Cynia firmy Deante, składający się z drzwi natryskowych i ścianki szklanej. W efekcie powstały zupełnie różne łazienki, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i stylistycznym.
Drzwi Cynia zapewniają swobodę aranżacji dzięki możliwości montażu pomiędzy dwiema ścianami stałymi, z jedną ścianką szklaną i jedną stałą, bądź z dwiema ściankami szklanymi. Różne sposoby instalacji dają użytkownikom i architektom pole do popisu. Chcąc zaprezentować potencjał systemu Cynia, firma Deante zaprosiła do współpracy dwie projektantki wnętrz - Annę Winecką i Annę Chorosińską.
- Naszym celem jest nie tylko dostarczanie estetycznych i funkcjonalnych produktów, ale też edukowanie klientów w zakresie aranżacji przestrzeni z użyciem kolekcji Deante. Właśnie dlatego zaprosiliśmy do współpracy projektantki wnętrz, które pokazały dwa sposoby na urządzenie łazienki z najnowszym systemem Cynia. Różnorodne rozmiary drzwi wnękowych oraz kilka rodzajów montażu dają bogate możliwości, które spełnią oczekiwania wielu użytkowników - mówi Anna Kowalska, Z-ca Dyr. Handlowego ds. Marketingu w firmie Deante.
Duet, pracujący na co dzień w A&A Studio Wnętrz, miał do dyspozycji przestrzeń o wymiarach 3 m X 2,5 m z identycznym umiejscowieniem drzwi i okna. Każda z projektantek zastosowała zupełnie inny podział funkcjonalny i stylistykę. Anna Winecka przygotowała propozycję w klimacie glamour, opartym na eleganckich dekorach, lustrach i lampach. W pomieszczeniu dominuje stonowana kolorystyka – projektantka w umiejętny sposób połączyła różne odcienie beży i szarości, rozświetlone chromowanymi elementami.
– Moim założeniem było stworzenie ekskluzywnej łazienki w stylu klasycznym, czerpiącej z ceramicznych kreacji Macieja Zienia oraz najwyższej jakości armatury i ceramiki firmy Deante. O charakterze łazienki przesądziło nie tylko zestawienie ponadczasowych kolorów, ale też dobór dodatków, takich jak: żyrandol, kinkiety, czy shuttersy w oknie, nadające wnętrzu nieco „paryski“ charakter – mówi Anna Winecka.
Projektantka umieściła drzwi Cynia o szerokości 140 cm w centralnej części łazienki, pomiędzy dwiema ścianami stałymi. Dzięki temu zabiegowi powstało miejsce na toaletę oraz dyskretna przestrzeń do instalacji grzejnika, który znalazł się na zewnętrznej ścianie prysznica. Drzwi Cynia zostały podkreślone eleganckim lustrzanym wykończeniem. Strefę kąpieli dopełnia funkcjonalny zestaw podtynkowy Multi-System z górną głowicą, dostarczającą deszczowego strumienia i dyszami idealnymi do wodnych masaży. Na grafitowej zabudowie umieszczono nablatową umywalkę Gardenia w klasycznym kształcie, a nad nią nowoczesną baterię umywalkową Azalia, przeznaczoną do montażu podtynkowego. Dodatkowo, projektantka wybrała toaletę Peonia o opływowym kształcie. W łazience ważną rolę odgrywa oświetlenie w postaci klasycznego żyrandola i kinkietów. Linie i załamania podwieszanego sufitu podkreślają oczka stropowe.
Z kolei Anna Chorosińska postawiła na prostotę i funkcjonalność, czyli elementy będące gwarantami udanego pomieszczenia.
– Zrezygnowałam z krzykliwych kolorów, które szybko się nudzą i męczą wzrok. Postanowiłam wykorzystać ponadczasowe barwy, czyli biel i szarość podkreślone ciekawymi fakturami. W strefie prysznica zastosowałam widok z perspektywą, dodającą pomieszczeniu głębi. Tajemnica mojego projektu tkwi w jakości i funkcjonalności użytych sprzętów i materiałów – podkreśla Anna Chorosińska.
Ciekawy efekt wizualny tworzy połączenie różnych formatów i kształtów płytek. Glazura w postaci heksagonalnych kafelków oraz strukturalne płytki o wymiarach 30X60 cm pozwoliły stworzyć zrównoważoną kompozycję. Projektantka w wyjątkowy sposób podkreśliła drzwi i ściankę Cynia, umieszczając wewnątrz systemu widok leśnej ścieżki otoczonej drzewami. Ten zabieg sprawił, że łazienka wygląda bardziej przestronnie i zarazem przytulnie. Komfort kąpieli zapewni zestaw podtynkowy Cynia, składający się z górnej głowicy, słuchawki na przyłączu i baterii z przełącznikiem funkcji. Przy lustrze znalazła się pojemna zabudowa z owalną umywalką Konwalia i opływową baterią Cynia. Dodatkowo, projektantka użyła bezkołnierzowej toalety Peonia ZERO, ułatwiającej utrzymanie czystości. Całość wyróżnia się minimalizmem wzbogaconym przytulnymi detalami. W łazience Anny Chorosińskiej jest nowocześnie, ale też intymnie.
Więcej informacji na temat projektów:
http://deante.pl/pl/Cynia-projekty-od-podszewki
http://deante.pl/pl/System-Cynia-o-projektantkach
Więcej informacji na temat kabin:
https://www.youtube.com/watch?v=xoM5_t7ASEI
Ścianka Cynia wymiar boczny: 900 mm wysokość: 1950 mm sugerowana cena brutto: 659 zł |
|
Drzwi wnękowe przesuwne Cynia wymiar boczny: 1000 mm/1200 mm/1400 mm/1600 mm wysokość: 1950 mm sugerowana cena brutto: od 1109 zł |
Deante to polska marka, która od ponad 25 lat z powodzeniem funkcjonuje na rodzimym, jak i zagranicznych rynkach. Szeroki wachlarz asortymentu obejmuje wyposażenie kuchenne, a w nim: baterie, zlewozmywaki granitowe, stalowe i ceramiczne oraz wyposażenie łazienkowe, zawierające zestawy i panele natryskowe, brodziki, kabiny, baterie oraz ceramikę. Firma dba o to, aby oferowane produkty wyróżniały się zarówno wysoką jakością, jak i ciekawym designem. Deante współpracuje z utytułowanymi projektantami i młodymi twórcami. Dzięki ich kreatywności powstają innowacyjne produkty nagradzane w licznych konkursach wzorniczych, takich np. jak: Top Design Award, PRODECO, Złote Ville.
Grupa Deante posiada nowoczesną fabrykę zlewozmywaków granitowych w Tomaszowie Mazowieckim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rocznie ponad milion produktów Deante trafia do polskich mieszkań. Firma cieszy się opinią solidnego partnera biznesowego, co potwierdziły liczne tytuły: „Przedsiębiorstwo Fair Play”, „Gazele Biznesu” i „Solidny Partner”.
Deante www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)
Link do strony artykułu: https://wwwww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/glamour-czy-minimalizm-dwa-spojrzenia-na-lazienke-od-deante